Kontakty MZČR

mzcr-foto

Oficiální název

Úplný oficiální název: Česká republika – Ministerstvo zdravotnictví

Identifikační číslo organizace: 00024 341

Kontaktní adresa

Ministerstvo zdravotnictví
Palackého nám. 4
128 01 Praha 2

Telefon a fax

tel.: +420 2 2497 1111
fax:  +420 2 2497 2111

Úřední hodiny recepce MZ

pondělí – pátek         7.00 – 17.00

Úřední hodiny podatelny MZ

  • pondělí a středa             7.45 – 16.45
  • úterý, čtvrtek a pátek     7.45 – 15.30

Úřední hodiny úřadu MZ

  • pondělí a středa             7.45 – 17.00
  • úterý, čtvrtek a pátek     7.45 – 15.45
Kontaktní údaje pro písemný styk:

Podatelna MZ:
Ministerstvo zdravotnictví ČR
P.O. BOX 81
Palackého nám. 375/4
128 01 Praha 2

Elektronická podatelna Ministerstva zdravotnictví:
mzcr@mzcr.cz
ID schránky MZ:         pv8aaxd
Podmínky provozu elektronické podatelny Ministerstva zdravotnictví 

Dle zákona č. 106/1999 Sb., nebo běžným způsobem

Tiskový odbor:

Pokud píšete jako novinář(ka), adresujte svá sdělení a dotazy prosím na e-mailovou adresu:  tis@mzcr.cz.
Pokud píšete jako občan, můžete adresovat své dotazy rovněž odboru komunikace s veřejností:  verejnost@mzcr.cz.

Ostatní – stížnosti, odborná komunikace s MZ atd.
V ostatních případech, pokud například píšete stížnost, nebo jako odborník se v odborné záležitosti obracíte na MZ  – pište, prosím, elektronické podatelně MZ:  mzcr@mzcr.cz

37 Comments

Hana Dolejšová

Po delších potížích s kašlem mě poslala lékařka na alergologii. Protože již 6O let na sobě pozoruji problémi s umělým oblečením , otázala jsem se lékaře, zda věří na alergii na umělé oblečení. Odpověď byla vyhýbavá s významen ne. Zeptala jsem se i lékařky, ta mě odpověděla , že to mi opravdu nevěří. V té době jsem velmi chraptěla tak jsem měla ještě jít ke krčnímu vyšetření. Na dotaz zda věří na moji alergii odpověděl, že věří a že v tom případě se s tím chrapotem nedá nic dělat Můžete mi poradit co mám dělat. Potkat tři „svachy “ najednou je moc. Děkuji za odpověď.

Reply
hlubina zdenek

k cemu si manzelka plati pojisteni , kdyznedostane lecbu na rakovinu ,porad zamitnuta biolecba ktera ma ucinek. stale jen nemuzem vam ji dat pojistovna ji neproplati kde to jsme, hlavne si pridvat na odmenach z chudaku lidi co,na co nato rikate katastrofa lidi at umiraj na raj reditelu pojistovenco

Reply
Veronika

Dobrý den. Jenom se chci zeptat jak se v tomdle státě berou děti se zdravotním postižením,jeden má nárok na automobil a tan druhý nemá nárok nanic.Moje dcera je také postižená a nemá nárok na nic.Jezdím sní do školi až 20km a nemám nárok na nic.V obci Suchá je kluk také postižený to samé co holka a ještě ktomu běhá nahý po baráku až mě málem kleplo.Jméno té paní je Simona Oravec obec Suchá a syn se menuje Marian.prosím o odpovět jinak to posílám na soud.děkuji

Reply
Traude Rusňoková

DOBRÝ DEN.
Lékaři v Českém Těšíně mi odmítají napsat recept na léky ,které nutně potřebují -jsem po operaci srdce.V domě bydlí kosovský Albánec-recividista za obchod s drogami a já jsem se stala nechtěně svědkem zločinu .Má známosti s lékaři a tak jsem ponižována Odmítají mi předepsat léky ,z důvodu ,že byli obtěžování policisty .Polský lékař mi píše takové co on chce a má smlouvu s dodavateli. Byla jsem nucena pro PRADAXU a léky do Prahy na BULOVKU.Nejde bezdůvodnou šikanu zastavit ??Děkují za odpověď.
Bezdůvodně šikanována.

Reply
Traude Rusňoková

Dobrý den.
Lékaři mi odmítají předepsat léky ,které nutně potřebují.Jsou obtěžováni policisty :Před několika roky jsme se stali svědci zločinu a soused kosovský Albánec,recidivista pro obchod a výrobu drog se mstí.Lékaři ,kteří ho často navštěvovali mne odmítají léčit.Nemohu si pomoci ,léky nutně potřebuji.
Bezdůvodně šikanována

Reply
Jan KUNC

Dnes 22.10 jsem napsal stížnost elektronické podatelně,ale přišla mi odpověď,že na udanou adresu nelze e-mail doručit.Na jakou adresu mám svou stížnost poslat?

Reply
Ing.Milan Pekárek

Vážení, obracím se na Vás se žádostí o informaci. Již řadu let docházím na rehabilitace do společnosti CENTROMED, která se nachází v areálu polikliniky Budějovická na Praze 4. Tyto jsou hrazeno zdravotní pojišťovnou. V letošním roce udělal CENTROMED změnu. Po prohlídce u jejich lékaře, který napsal druh a počet rehabilitací vždy jdeme do Recepce, kde nám udělají konkrétní rozpis kdy a ke komu jít. Celé to trvá okolo 5ti minut. Letos zavedli novinku poplatek 200 korun s textem, že se jedná o rozpis na přání pacienta. Přitom vše probíhá stejně, jako v předchozích letech. Chtěl bych se zeptat, zda je vybírání takového poplatku v pořádku. Za měsíc se jedná asi o nemalé vybrané peníze.
Děkuji s pozdravem Ing.Milan Pekárek
tel. 731 327 033

Reply
jaroslav hlozek

jezdim autobusem do prahy na dialyzu cerny most tam mi slibovala ze me objedna do nemocnice mam velke bolesti vecer krev ve strevech po 3 mesicich sem napsal stižnost na lekarkou komoru ted mi rekla ze mi bude lecit jenledviny nic jineho moje doktorka v boleslavi ml. rekla ze me maj lecit na dialyze ze o me vic vi takze me neleci nikdo jen me sikanuji kazdou dialyzu si na me neco vymysli to vas asi nezajima jen penize j. hlozek

Reply
Ludmila Kociánová

Otřesná péče v Chebu nemocnice na interně. Maminka byla 2dny v bezvědomí,píchli jí nadměrnou dávku inzulínu.Kdybych nepřišla na návštěvu,tak by maminka zemřela.Dostala dekubity a do nich Mrsu na kterou zemřela.Ďo nemocnice šla,že měla hodně draslíku.Sestry na interně jsou jako hyeny.Nechci takhle skončit.Děkuji Ludmila Kociánová

Reply
Marcela Štanclová

Dobrý den,posím,můžete mi odpovědět na moji otázku?
Dne 27.4.2017 mi bylo vydáno osvědčení k výkonu zdrav.povolání bez odborného dohledu.Oznámila jsem tuto skutečnost svému zaměstnavateli a žádala zařazení do platové tř.10.Byla jsem odmítnuta.Měl zaměst.na toto odmítnutí právo a pokud ne,mohu žádat zpětně doplacení vzniklé ztráty v důsledku takového jednání?
Děkuji Štanclová Marcela

Reply
JUDr. Olga Eiseltová

Dobrý den, 30 let se běžným způsobem léčím a od obvodního lékaře jsem vždy obdržela papírový recept na potřebné léky. Nyní jsem poprvé dostala elektronický recept a výsledek je ten, že od čtvrtka 22.2. v lékárnách nefunguje elektronický systém na výdej léků, který má na starosti a provozuje Státní ústav pro kontrolu léčiv. Na jejich wébových stránkách jsem se dočetla, že mají plánovanou údržbu ,ale nebude přerušen systém el. receptů. Není to pravda! Dnes jsem na Praze 4 – Jižním Městě byla ve 4 lékárnách a systém nefungoval. Výsledek je ten, že mám léky do neděle – troje na vysoký tlak a pokud to přestanu užívat, tak mohou nastat vážné zdravotní problémy ( včetně mozkové příhody). Na el. recept žádná lékárna bez fungujícího systému léky nevydá, protože tam není razítko ošetřujícího lékaře. Proto mám jako pacient ohrožený na životu tyto dotazy:
1 ) jak je možné, že Ministerstvo zdravotnictví a jeho podřízená organizace provozuje systém, který není zálohován náhradním zdrojem a nezajistí výdej léků 24 hod. denně bez omezení?
2) vydá Ministerstvo zdravotnictví nějaký předpis, který umožní lékařům na tento elektronický , ale ve skutečnosti papír připojit – vytisknout razítko tak, aby pacient mohl si na tento dokument vyzvednout v lékárně léky, které nutně potřebuje ? Je nutné si uvědomit, že nefungující elektronický systém – výdej léků ohrožuje životy lidí a na venkově není taková dostupnost lékáren, jako v Praze.
3) Postará se Ministerstvo zdravotnictví o to, aby na webových stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv bylo telefonní číslo, kam by bylo možné zavolat a upozornit na to, že el. výdej léků v lékárnách nefunguje? Když je havárie v dodávkách vody , elektřiny nebo plynu, tak existují telefonní čísla, kam má možnost spotřebitel – odběratel zavolat a požadovat opravu. Ale pacient, kterému nemohla lékárna potřebné léky vydat, tak je méněcenná rasa, která si má prostě počkat, až to za pár dnů bude možná fungovat?
4) Podle informací, které jsem získala ve 4 lékárnách, tak tyto poruchy jsou časté . Má vůbec Ministerstvo zdravotnictví přehled o tom, jak systém funguje, kdy a jak to mělo výpadek (evidenci) a kdo konkrétně na ministerstvu za to zodpovídá – který útvar, na který je možné se obrátit?
5) Vydá Ministerstvo zdravotnictví nějaký předpis, který uloží ordinacím na pohotovosti, aby v těchto případech – kdy nefunguje výdej léků v lékárnách, aby o svátcích a o sobotách a nedělích vydali – vyhotovili normální papírový recept po vzoru elektronického a na tento normální papírový recept bylo možné pak vyzvednout léky v lékárně? Čekat několik dnů na svého obvodního – praktického lékaře, který ordinuje 2 – 3 v týdnu, aby vyhotovil místo původního elektronického receptu ještě papírový – klasický a umožnil tak pacientovi dostat se tak lékům, které nutně potřebuje, je z časového důvodu nemožné řešení.
O zodpovězení všech bodů žádám písemně ve lhůtě co nejkratší a naprosto jasné sdělení, jaká konkrétní opatření Ministerstvo zdravotnictví přijme, aby zajistilo výdej léků ve výše uvedených situacích.

Reply
Mgr. Čeněk ŽINGORnSE

Dobrý den, proč dle metodiky úhradového katalogu,musí ošetřující lékař po třech měsících znovu žádat RL pojištovny o souhlas vystaveni receptu ,když se jedná o opakovaný a účinný lék.skupiny Z? Navíc se na souhlas čeká dlouho. Vidím to jako byrokracii a nedůvěru k lékaři. U mne jde o přípravky ACTI MARIS GEL A ACTI MARIS SENSITIV ROZTOK Mgr ŽINGOR, hOSTINSKÉHO 1520 Praha-Stodůlky ,tel.731743939 Dík za odpověď!

Reply
Ivan Novák

Dobrý den, žiji v Krušných Horách v Vejprtech, kde není mimo praktického doktora ordinace 2x v týdnu žádná zdravotní péče. Nejblíže je péče dostupná v Chomutově či v Kadani /40 km/. Za hranicemi ve městě Annaberg-Buchholz je velká moderní nemocnice /12 km/. Činím tímto dotaz, zda se počítá s tím, že občané ČR budou moci rovněž čerpat zdravotní péči v Sasku tak, jako na severu České republiky. S úctou JUDr. Ivan Novák.

Reply
Milan Rybka

Vážený pane ministře.
připadáVám normální, že při převozu mé ženy paní Valiantsiny Hrytsuk,záchranou službou do nemocnice na Bulovku -Neurologie -ambulance.čeká na ošetřeni cca 4 hodiny-a ještě není na řadě??? Jedna lékařka na celou pohotovost!!!
Nedávno jste v televizi řekl,že zdravotnictví nemá žídných problémů.???
Děkuji za odpoveď Mgr. Rybka Milan.

Reply
Ladislav Procházka

Prosím o info, zda je možné odmítnout odeslat erecept přes sms, na základě telefonického objednání. Příklad urologie, poliklinika Kopřivnice, THERÁPON98 Kopřivnice,
plicní odd. poliklinika Frenštát pod Radhoštěm. Prosím o odpověď.

Reply
Drahomíra Dufková

Dobrý den,
dočetla jsem jsem se že jde u Vás objednat přípravek ARTROVEX v on line lékárně, ale ona mi nefunguje, jak mám postupovat? Moc děkuji za informace, nebo rovnou objednání. Děkuji Dufková

Reply
Jana Gardlová

Žádost číslo 1 – je možné zakoupit u vás přípravek na klouby Artrovex za 50 % slevu asi 850 Kč +- četla jsem o něm dnes na Internetu

Reply
Věra

Prosim o možnost vyzkoušení léku ARTROVEX, o kterem jsem se dočetla na FC

Reply
Václav Čejpa

Dobrý den, pane ministře chci Vám napsat jak funguje zdravotnictví u nás. Jsem ve Velichovkách /lázních/, začal mě velice bolet zub. Nejblišší město je Jaroměř, tam jsem oslovil 4 zubní lékaře s tím, že se jedná o akutní stav. Všichni i na pohotovosti mě odmítli, že mají na smlouvané lidi. To jsme to dopracovali, hlavně, že se stále vychvaluje naše zdravotnictví. Bolest je čím dál větší nevim, opravdu nevim co dál.

Reply
Jarmila Fojtíková

Dobrý den.
Dlouhodobě sháním zubního lékaře. Když se jednoho dne na dveřích ordinace, kterou jsme pravidelně navštěvovali objevilo oznámení, ordinace se zavírá. „Zdravotní pojišťovna je povinna zajistit poskytování zdravotní péče svým pojištěncům. Tuto povinnost plní prostřednictvím zdravotnických zařízení, se kterými uzavřela smlouvu o poskytování a úhradě zdravotní péče“.
Snažili jsme se shánět, já 67 let, a manžel 73 let sami!! MARNĚ.! Potřebuji nutně drobné ošetření. Obrátili jsme se tedy na pojišťovnu 205. Pojišťovna se vůbec neozvala.
Navíc jsem se zhrozila nad zprávou v tn. NOVA, kdy lékař vystoupil s názorem, „že podá návrh o postihu osob, kteří pravidelně zubní ordinaci nenavštěvují“.
Touto stížností jsem se obrátila na nejvyšší úřad a tím také sděluji, budu řešit tuto beznaděj tak, že, zajdu nekompromisně do nějaké ordinace a budu čekat na ošetření. Nenechám se vyvést ani příslušníky policie.
Děkuji.

Reply
Hana Simonová

Dob.12.2021rý den
je mě 68 let jsem dost nemocný člověk ,toto je přímo hrůza jak se jedná s lidma nejenom ,že na operaci kyčle mám čekací dobu v Písku až v roce2021 v prosinci tak nemám ve Vimperku ani ve velmi širém okolí zubaře můj šel do důchodu nikdo mě nechce vzít .Zuby mě bolí je to utrpení. Na to ,že mě je 68 let tak jsem natolik zoufalá,že mě nebaví žít toto píšu fakt v nejhorším rozpoložení už nevím co dělat Simonová

Reply
Hana Simonová

DObrý den
nemám zubaře v celých Jižních čechách je to obrovský bordel nikdy dřív se mě to nestalo mudr Raják šel do důchodu a nikdo za něj není

Reply
Zdena Nagyová

Dobrý den , můžete mi prosím poradit kde sehnat respirátory ffp3, které jsou nám občanům doporučovány jako ochrana před koronovirem ? At´sháním jak můžu nikde nejsou k dosttání. S pozdravem Nagyová

Reply
Miroslav Liška

Dobrý den, 21. 3. 2020 máme zaplacený lyžařský zájezd do střediska v LIVIGNU
cestovka zdělila že toto středisko není rizikové a že zájezd můžeme absolvovat
máte stejný názor že tato oblast není riziková
děkuji s pozdravem Liška Miroslav

Reply
Kotous Stanislav

Zdravím,prosím pana Prymulu,zda-li by se nepřipojil k Trestnimu oznámení na debila Šídlo z redakcemSeznamu.cz,za dnešní debilní blog Ů“plukovník“Pramula?!!Pokud jej poslouchal to tak nemá obdoby,co si může tento debil dovolit,i vč.urážek ministra zdrav,-že je maldej školák a pod.Ano demokracie-ale odsed posud,tak děkuji za reakci!!§Kotous

Reply
Pavel Molík

Ministerstvo zdravotnictví strčilo do koronavidové poradny pitomého robota, který každého seniora odradí svými stupidními radami typu „Zkuste přeformulovat svoji otázku !“.
Jsem senior a polymorbidní kardiak s mnoha dalšími neduhy. Proklínám cyniky z MZ ČR !!!

Reply
Pavel Molík

Ministerstvo zdravotnictví prostřednictvím robota v koronavidové poradně znevažuje čest a důstojnost seniorů. A navíc je ohrožuje na zdraví. Není možné naříkající důchodce odbývat nějakým pitomým robotem.

Reply
Romana Hanispáková

Dobrý den, jsme malá prodejna vodo topo , obklady a dlažby……
Chtěla jsem se zeptat mohu prodávat soukromým osobám? Volala jsem na živnostenský uřad Hodonín a odkázali mě na vás, že ničemu z vašeho rozhodnutí nerozumí .

Reply
Jarošová Jaroslava

Dobrý den!

Byla bych moc ráda,pokud by bylo možné tento mail předat panu náměstkovi ministra zdravotnictví a šéfovi týmu COVID -19 panu prof. PRYMULOVI:
Velký můj obdiv k práci a zodpovědnosti, kterou jako šéf týmu COVID-19 máte.
Ještě větší obdiv za váš dnešní rozhovor na ČT 24 v 18.28 hod v pořadu INTERVIEW,který s vámi vedla
redaktorka Tvarůžková.Její forma ,tón a útočnost s jakou vám kladla otázky bylo pro mě něco tak strašného,že jsem se odhodlala k tomuto mailu.Obdivuji vás,že jste to s takovou noblesou ustál.
Vím,že to nic neřeší,ale já se vám za ni (i když jako divák) omlouvám.Musí to být strašně náročné
nejen s paní Tvarůžkovou ale vůbec s celou novinářskou komunitou.Držte se!!
Přeji vám osobně jen vše dobré !
Jarošová

Reply
Vladimír Michalík

Jaké budou podmínky pro otevření ubytovacích prostor-apartmanů od 8.června 2020.Co musí být zajišťováno ?Na př. spoečné sprchy,WC a pod.

Reply
Petr Merhaut

Dobrý den prosím o informaci ohledně rozvolňování v jeslích. Počet dětí stravování hygiena a vše potřebné k provozu. Děkuji.

Reply
Janečková Jarmila

Dobrý den,dostala jsem nabídku dovolené v Albánii,mohu někde zjistit stav epidemie korony??O této zemi se nic neříká a nepíše.Děkuji moc za odpověď Jarmila

Reply
Martin Žák

Dobrý den ,
rád bych upozornil na chybu v tabulkovém přehledu denně vyléčených z Covid 19 , kde je v horní řádce datum 27.11.2020 !
Za opravu předem děkuji .
Martin Žák

Reply
Bernovska

Dobrý den, mohu prosím někde uplatnit poptávku na vakcínu z Ruska? Děkuji Bernovska

Reply
FolcJiří

Dobrý den,
napsala mi pani doktorka na základě předešlého úspěšného léčení recept na lék: Flugalin 50mg – tento lék je směrován na léčení kloubních zánětů a páteře, byl u nás tj. v ČR k dostání běžně v 80 létech ( za komunistů ) a vyřazen byl z evidence myslím až kolem roku 1997.
Zběhal jsem tedy různé lékárny – lék se musí ojednat v zahraničí a nejépe to je na Slonensku, kde je stále jakož i v jiných státech užíván a kde mě ho tenkrát lékárna v Letňanech na můj náklad před asi 9 lety bez problému na Slovensku objednala a dodala. ( pak jsem měl až doposud pokoj ).
Můj problém je ten, že všude jsem se dozvěděl, že mi můžou objednat jen podobný lék z Francie -( Antydas 100mg ), protože ze Slovenskem dovozce nemá smlouvu, problém není v tom, že tento lék je 4,5 krát dražší, než Flugalin, je ale neznámý a každý starší lékař potvrdí vynikající vlastnosti léku Flugalin a nechápe jeho vyřazení. Flugalin se dnes nejčastěji nahrazuje Ibalginem, který jen tiší bolest, ale na ůplné vyléčení zánětu moc nefunguje, navíc má daleko více vedlejších následků.
Prosím tedy o radu, jak lék Flugalin 50mg mohu získat, zatím tedy užívám Ibalgin, ( ale nemohu ho přeci brát navždy ) a pálí mě po něm žáha, Flugalin to vyléčí – je to vyzkoušené a vydrží to pak dalších několik roků.
Děkuji za odpověď Folc J.

Reply
Rolečková

Dobrý den,moc nevím kdo si toto přečte,ale přesto se chci vyjádřit.Všude koronavirus ,samé testy ,karantény.Proč.
Když je běžné že člověka po testu pošlou klidně do práce a prej čekejte.Je jasné že se potká se spustou lidí než jsou výsledky testu.Apak teprve se zjištuje s kým se potkal.Trochu pozdě ne.?Taky mám zkušenost že člověk ktérý pouze vyplnil papíry pro test a nebyl testován,dostal zprávu že je pozitivní.Vrchol všeho.

Reply
Ilona Votavová

Dobrý den pane Vojtěchu, chci Vám poděkovat za práci,kterou jste jako MZ v posledních měsících odvedl. Děkuji a přeju Vám pevné zdraví a ať se Vám daří.

Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *